Szwajcaria i Włochy Północne

Dzień 1

Zbiórka pod szkołą o godzinie 16:00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Na trasie planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

Po śniadaniu ( we własnym zakresie) przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto (tramwaj/taksówka wodna) słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, następnie spacer po Wenecji od Mostu Westchnień obok Pałacu Dożów przez Plac św. Marka z wejściem do Bazyliki św. Marka, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Czas na pamiątki. W godzinach wieczornych wyjazd w stronę hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Mediolanu, który został założony przez Celtów w 600 roku p.n.e. Rzymianie nazwali miasto Mediolanum, czyli śródziemnomorskie w języku łacińskim. Mediolan jest drugim co do wielkości włoskim miastem (po Rzymie). Cieszy się również renomą stolicy gospodarczej Włoch. W programie zwiedzania m.in.: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, Pomnik Leonardo Da Vinci, La Scala, Castello Sfarcesco. Wejście na taras widokowy na dachu bazyliki. Dla chętnych przejazd na stadion San Siro– lokalnych klubów piłkarskich AC Milan i Inter Mediolan. Czas wolny na lody, pizzę oraz  spokojny spacer po Mediolanie. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd w stronę Szwajcarii przez Tirano do St. Moritz. Na trasie postój na zdjęcia na wysokości 2250 m n.p.m.  Krótki spacer po St. Moritz– jednej z najbardziej luksusowych i eleganckich miejscowości na świecie. W drugiej części dnia  przejazd z St. Moritz autokarem lub „czerwonym pociągiem” (dodatkowo płatne około 50 franków) malowniczą trasą przez Alpy Retyckie. Po drodze przejedziemy przez kilka imponujących wiaduktów ze słynnym Landwasser. Wizyta w Chur– krótki spacer po najstarszym mieście w Szwajcarii. W programie: starówka z krętymi uliczkami, pomnik z filmu „Ósmy pasażer Nostromo”. Miejscowość stała się ważnym miejscem tranzytowym dzięki Kolejom Retyckim. Wyjazd ze Szwajcarii w stronę Polski.

Dzień 5

Przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych. Przyjazd pod szkołę.

Cena zawiera:

  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opieka pilota,
  • zwiedzanie według programu
  • 2 noclegi w pokojach 2-5 os.
  • wyżywienie zgodnie z programem (2 śniadania, 2 obiadokolacje)
  • przejazd autokarem klasy LUX
  • 1 opiekun na 10 osób bezpłatnie
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne: 80 euro

( bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie, rejs Vaporetto, parkingi )

Dodatkowo płatne: 50 CHF

( przejazd pociągiem z St. Moritz-Chur)

Obowiązkowo: Ważny dowód osobisty lub paszport 

cena od

1600 * pln

* Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

About the Author