SZWAJCARIA CZESKA I SAKSOŃSKA

Dzień 1 

Wyjazd o godz. 6.00. Przejazd do miejscowości Hřensko na granicy czesko – niemieckiej. W programie: Spacer szlakiem turystycznym w Parku Narodowym pod Bramę Pravickią o rozpiętości 27 m, wysokości otworu 16 m, wizyta w Sokole Gniazdko- urokliwym pałacyku z 1881r., przejazd do Decina – najniżej położonego miasta w Republice Czeskiej, wejście na wzgórze przyzamkowe z pięknym ogrodem różanym i punktem widokowym na miasto. Spacer po starówce. Obiad. Zakwaterowanie. 

Dzień 2 

Po śniadaniu przejazd Szwajcarii Saksońskiej. W programie: spacer do grupy skalnej „Bastei” – ze słynnym zawieszonym nad przepaścią kamiennym mostem. Punkt widokowy na rzekę Łabę, ruiny zamku (z zewnątrz). Wizyta na wzgórzu twierdzy Königstein, spacer po dawnych umocnieniach z doskonale zachowanymi elementami fortyfikacji, m.in. zamek Magdaleny, zamek Fryderyka – zbudowany przez Augusta II Mocnego, budynek studzienny ze studnią o głębokości 152,5 m, stara i nowa zbrojownia, kościół garnizonowy. Przejazd do zamku Stolpen, w którym więziona była słynna Hrabina Cosel z powieści J.I. Kraszewskiego, muzeum w wieży, kaplica, podziemia. Powrót ok. 21:30 

W cenie zapewniamy

  • przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, nocleg w pokojach 2-5 os., wyżywienie ( śniadanie, obiadokolacja ), ubezpieczenie NNW i KL.

Katalog wycieczki szkolne 2021 2022

Cennik

45-40os. + 4op.

359 pln

34-30os. + 2op.

419 pln

29-25os. + 2op.

459 pln

Dodatkowo płatne: bilety wstępu około
15 euro/os.

Podobne wyjazdy

About the Author