SZWAJCARIA I LICHTENSTEIN

Dzień 1

Wyjazd z Poznania o godz. 1:30- przejazd przez Niemcy do Vaduz – stolicy Księstwa Liechtenstein. Kraj jest ponad trzy razy mniejszy niż stolica Polski. Większość terytorium zajmują góry w górnym biegu Renu. Główne „miasteczko”-stolica liczy tylko 5 tys. mieszkańców. Warto zobaczyć średniowieczny zamek, prywatną rezydencje panujących-dostępna tylko z zewnątrz. Ważną atrakcją samego miasta jest Kunstmuseum– Muzeum Sztuk Pięknych, w którym zgromadzono pokaźną część dzieł sztuki należących do Lichtensteinów. Maleńkie Postmuseum kryje sławną na cały świat kolekcje znaczków, gdzie koniecznie trzeba wejść. Czas wolny na zakupy i regionalne pamiątki. Przejazd do hotelu w pobliżu Chur, zakwaterowanie, obiadokolacja ,nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Chur –spacer po najstarszym mieście w Szwajcarii. W programie: starówka z krętymi uliczkami i murami obronnymi, gotycka katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pomnik z filmu „ósmy pasażer Nostromo”. Następnie przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym „czerwonym pociągiem” udamy się w panoramiczną podroż z Chur w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Następnie zjedziemy w dół do Tirano – rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei – Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii – maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Obiadokolacja we Włoszech. Wieczorem przyjazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu. W programie: Szwajcarskie Muzeum Narodowe, przejście przez Główny Dworzec Kolejowy, spacer Bahnhofstrasse– najsłynniejszy deptak w Szwajcarii, Starówka z fontannami, Punkt widokowy na Lindenhof, Plac Ratuszowy, Thermengasse, Kościół Grossmunster z pomnikiem Urlicha Zwingli, Port nad Jeziorem Zuryskim, Arboretum z metasekwojami. Następnie przejazd na zwiedzanie Przełomu Renunajwiększego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Worth. Przejazd na obiadokolację i nocleg po stronie niemieckiej.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do niemieckiego miasta Ulm położonego na Jurze Szwabskiej nazywane „miastem trzech rzek”. W programie: najwyższa katedra gotycka na świecie mierząca 161 m wysokości, malowniczo położona dzielnica rybacka Fischerviertel ze swoimi krzywymi, drewnianymi domami., starówka ze średniowiecznymi kamienicami, zbrojownia, gotycki ratusz. Tu urodził się Albert Einstein o czym przypomina nietypowa fontanna. Czas na obiadokolacje. Wyjazd w drogę powrotną w stronę Polski. Przekroczenie granicy w godzinach wieczornych.

W cenie zapewniamy

  •  przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, nocleg, wyżywienie ( śniadanie obiadokolacja, ), bilety wstępu ubezpieczenie NNW.

Katalog wycieczki szkolne 2021 2022

Cennik

Cena od

1850* pln

*Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

Podobne wyjazdy

About the Author