Łódź: Orientarium, Experymentarium i szlak bajkowy

 Dzień 1 

Zbiórka o godz. 7:00. Przejazd do Łodzi. W programie: spacer szlakiem bajkowych postaci powstałych w łódzkim studio filmowym „Se-Ma-For”: Trzy Misie, Miś Uszatek, Pies Ferdynand. Wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Kinematografii ze słynnym pokojem Misia Uszatka oraz pomnikiem kota Filemona i Bonifacego. Na szlaku filmowym przeniesiemy się do wnętrz „Ziemi Obiecanej” i gigantycznych przedmiotów z filmu „Kingsajz”.” Na ulicy Piotrkowskiej zobaczymy Aleję Gwiazd Łódzkiej Drogi Sław znanych reżyserów i operatorów filmowych. Odwiedzimy Experymentarium– centrum naukowo-edukacyjne z różnorodną ofertą interaktywnych gier, wystaw i warsztatów. Czas na zakupy w słynnej Manufakturze Łódzkiej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

Dzień 2 

Po śniadaniu wizyta w ogrodzie zoologicznym z ogromnym kompleksem hodowlano-wystawienniczym Orientarium, w którym zgromadzono faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej, gdzie można zobaczyć rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, w którym nad głowami przepływają rekiny i płaszczki. W słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru, które codziennie o godz. 11:00 są karmione i zażywają kąpiel w basenie. Nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks w Europie, który w sezonie 2021/2022 przyciągnął ponad milion osób. Czas w mini ZOO, pamiątki i obiad. Powrót pod szkołę ok. godz 19:00.

Cena zawiera:

ubezpieczenie NNW  • bilety wstępu  • opieka pilota i przewodnika  • 1 nocleg w pokojach 2-5 os.  • wyżywienie wg. programu  • przejazd autokarem  • 1 opiekun na 10 osób bezpłatnie

Cena od

490* pln

*Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

About the Author