Drezno i Saksonia – Poznaj polskie ślady w Europie

Dzień 1

Zbiórka o godz. 5:30, przejazd do Drezna. W programie: Opera Sempera i Plac Teatralny, Kościół św. Trójcy zwany  Hofkirche z sercem króla Augusta II, Tarasy Bruhla, Zamek Residenzschloss z malowidłem „Orszak Książęcy”, Kościół protestancki Frauenkirche z pomnikiem Marcina Lutra. Zwiedzanie Zespołu Pałacowego – Parkowego Zwinger– z kolekcją porcelany – przyrządów astronomicznych – Galerią Malarstwa Starych Mistrzów. Przejście na Stary Cmentarz Katolicki, na którym pochowano wielu znanych Polaków oraz brata Casanovy. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd Dresdner Molkerei Gebrüder Pfund- XIX-wieczny sklep ozdobiony fantazyjnymi, malowanymi ręcznie kaflami oferujący smaczne mleko, maślankę, sery. Spacer po dzielnicy Neustadt z pomnikiem Augusta II Sasa (Złoty Jeździec) położonej po drugiej stronie Łaby. Wejście do Kunsthofpassage, które tworzy pięć połączonych ze sobą podwórek starych kamienic. Każde zaprojektował inny artysta, każde ma inny styl i charakter. To galeria sztuki pod gołym niebem, pełna małych sklepików i uroczych kawiarni. Wizyta w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego poświęconego biografii pisarzaoraz z ekspozycją, która opowiada o pobycie w Dreźnie polskich emigrantów, szukających schronienia po upadku powstań: Kościuszkowskiego 1794, listopadowego 1830/31 i styczniowego 1863/64. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd  do pałacu  myśliwskiego Moritzburg– zbudowanego na wodzie w stylu barokowym. Pełnił funkcję wypoczynkową dla polskiego króla Augusta II Mocnego. Przejazd w stronę miasteczka Konigstein znanej z twierdzy  na wzgórzu, spacer po dawnych umocnieniach z doskonale zachowanymi elementami fortyfikacji, m.in. zamek Magdaleny, zamek Fryderyka – zbudowany przez Augusta II Mocnego, budynek studzienny ze studnią o głębokości 152,5 m, stara i nowa zbrojownia, kościół garnizonowy. Czas na pamiątki. Wyjazd w stronę Polski. Obiadokolacja. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena zawiera :

  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opieka pilota,
  • zwiedzanie według programu
  • 2 noclegi w pokojach 2-5 os.
  • wyżywienie zgodnie z programem (2 śniadania, 3 obiadokolacje)
  • przejazd autokarem klasy LUX
  • 1 opiekun na 10 osób bezpłatnie
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

    Obowiązkowo: Ważny dowód osobisty lub paszport 

Cena od

1400* pln

*Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

About the Author