ZAMOŚĆ I ROZTOCZE

Dzień 1 

Wyjazd o godz. 6:00 Przyjazd do Chełma. W programie: Przejście trasą turystyczną w Kopalni Kredy, Spotkanie ze strażnikiem podziemnych korytarzy- Duchem Bieluchem. Trasa ma długość ok 2 km a temperatura wynosi około 9 stopni. Spacer po mieście: Plac Łuczkowski, studnia miejska, Bazylika kolegiacka Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 2 

Po śniadaniu przejazd do Zamościa nazywanego „Padwą Północy”. W programie: Rynek Wielki z renesansowymi kamieniczkami, prochownia i Bastion VII, Katedra św. Tomasza Apostoła, Pałac Zamoyskich i siedziba dawnej Akademii Zamoyskiej- pierwszej prywatnej uczelni Rzeczpospolitej, Muzeum Zamojskie w makietą miasta. Tu powstało określenie „Stół szwedzki”. W wolnym czasie można skosztować regionalnych przysmaków takich jak „krówki zamojskie”. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 3 

Po śniadaniu przejazd do Guciowa. W programie wizyta w skansenie etnograficznym, gdzie miejscowy przewodnik opowie o historii i zwyczajach Roztocza. Przejazd do Zwierzyńca, spacer po miasteczku: kościółek „Na wodzie” p.w. Św. Jana Nepomucena, Muzeum Przyrodnicze Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie Szczebrzeszyna-znanego z „chrząszcza, który brzmi w trzcinie”, poświęcony klęsce spowodowanej atakiem szarańczy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 4 

Po śniadaniu przejazd do Suśca. Spacer w rezerwacie przyrody „Szumy nad rzeką Tanew” znane z 24 wodospadów na odcinku 400 m. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Tomaszowie Lubelskim miasto związane z bitwą kampanii wrześniowej w 1939 r. Jedną z najważniejszych atrakcji jest prawosławna Cerkiew św. Mikołaja zbudowana w stylu bizantyjsko-rosyjskim. Obiad. Powrót ok. 21:30. 

W cenie zapewniamy

  • przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, nocleg w pokojach 2-5 os., wyżywienie ( śniadanie, obiadokolacja ), bilety wstępu, ubezpieczenie NNW.

Katalog wycieczki szkolne 2021 2022

Cennik

45-40os. + 4op.

689 pln

34-30os. + 2op.

749 pln

29-25os. + 2op.

809 pln

Podobne wyjazdy

About the Author