Włochy- Poznaj polskie ślady w Europie

Dzień 1

Zbiórka o godzinie 14:00. Przejazd przez Czechy, Austrię w stronę Włoch.

Dzień 2

Przyjazd do Padwy w godzinach porannych. W programie: Prato della Valle z pomnikiem Jana III Sobieskiego i Stefana Batorego,  Papieska bazylika św. Antoniego z Kaplicą Polską. Spacer wąskimi uliczkami na Palazzo del Bo z Uniwersytetem Padewskim. Czas na pamiątki i lody. Obiadokolacja i przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Bolonii. W programie: zespół architektoniczny miasta z dawnym murami, Uniwersytet Boloński, tablica poświęcona Adamowi Mickiewiczowi, spacer szlakiem Mikołaja Kopernika. Pomnik Neptuna z katedrą i ratuszem. Czas na pamiątki i kulinarne przysmaki regionu Emilia-Romania. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Florencji. Spacer Śladami Michała Kleofasa Ogińskiego, Kościół Świętego Krzyża  oraz Galeria Uffizi z kolekcją malarstwa i rzeźby, katedra Matki Boskiej Kwietnej, Most Złotników. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w okolice Tarvisio. Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd  do Wiednia. W programie: Pomnik Franciszka Kulczyckiego, Trześniewski- sieć barów kanapkowych.  Hofburg- rezydencja Habsburgów, spacer deptakiem Graben, katedra św. Szczepnaa, tablica poświęcona Janowi III Sobieskiemu. Obiadokolacja. Wyjazd w stronę Polski.

Dzień 6

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

*Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena zawiera:

  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opieka pilota,
  • zwiedzanie według programu
  • 2 noclegi w pokojach 2-5 os.
  • wyżywienie zgodnie z programem (2 śniadania, 2 obiadokolacje)
  • przejazd autokarem klasy LUX
  • 1 opiekun na 10 osób bezpłatnie
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne:

bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, opłaty przewodnickie (100 euro)

Obowiązkowo: Ważny dowód osobisty lub paszport 

cena od

1990 * pln

*Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

About the Author