Szwajcaria- Poznaj polskie ślady w Europie

Dzień 1

Zbiórka o godzinie 14:00. Przejazd przez Niemcy w stronę Szwajcarii.

 

Dzień 2

Przyjazd do Zurichu w godzinach porannych. W programie:  spacer po najdroższej ulicy w Szwajcarii– Bahnhofstrasse, plac bankowy, wejście na punkt widokowy Lindenhof, Politechnika Federalna związana z Gabrielem Narutowiczem, katedra Grossmunster. Czas na zakupy i pamiątki. Przejazd pociągiem do Rapperswill– zwiedzanie Muzeum Polskiego z wieloma pamiątkami naszych rodaków. Obiadokolacja i przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Solury, miasta w którym przez ostatnie dwa lata swojego życia mieszkał Tadeusz Kościuszko. Zwiedzimy muzeum poświęcone jego osobie oraz pomnik nagrobny w Zuchwill. Następnie przejazd do Fribourga miasta położonego na styku dwóch regionów etnicznych i językowych w Szwajcarii W programie: spacer po zachowanym średniowiecznym mieście, Katedra Fryburska p.w. św. Mikołaja z witrażami Józefa Mehoffera. Przejazd do miejscowości Broc, gdzie poznamy sekrety tworzenia słynnej szwajcarskiej czekolady Cailler. Podążymy drogą od ziarna kakaowca do gotowej, rozpływającej się w ustach, mlecznej czekolady. Czas na zakupy i pamiątki.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Vevey. Spacer po Riwierze Szwajcarskiej, Grand Hôtel du Lac oraz pomnik i tablica upamiętniająca Henryka Sienkiewicza. Następnym punktem programu będzie położona u stóp Mont Blanc Genewa – jedno z najbogatszych miast w Europie. Przechadzając się nad Jeziorem Genewskim będziemy mogli podziwiać fontannę Jet d’eau, która wyrzuca wodę na wysokość 130 metrów.

Zobaczymy miejsca związane z Juliuszem Słowackim, Josephem Conradem Korzeniowskim oraz Antonim Patkiem twórcą najbardziej znanej firmy zegarmistrzowskiej na świecie. Czas na pamiątki. Obiadokolacja. W mieście spędzimy około 9 godzin. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena zawiera:

  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opieka pilota,
  • zwiedzanie według programu
  • 2 noclegi w pokojach 2-5 os.
  • wyżywienie zgodnie z programem (2 śniadania, 3 obiadokolacje)
  • przejazd autokarem klasy LUX
  • 1 opiekun na 10 osób bezpłatnie
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne:

bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazd pociągiem, opłaty przewodnickie (100 CH franków)

Obowiązkowo: Ważny dowód osobisty lub paszport 

cena od

1990 * pln

*Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

About the Author