SZWAJCARIA PO KASZUBSKU

Dzień 1 

Wyjazd o 7:00 W programie: zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku czyli najdłuższa deska świata, Dom Sybiraka, bunkier Gryf Pomorski z multimedialnym nalotem bombowym, „dom stojący na głowie”, gigantyczny fortepian. Wejście szlakiem turystycznym na najwyższe wzniesienie na Pomorzu-Wieżycę (329 m n.p.m.) z wieżą widokową na Kaszubski Park Krajobrazowy. Zakwaterowanie. Obiad. 

Dzień 2 

Po śniadaniu w programie: pobyt w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich a w nim lekcja języka kaszubskiego, nauka tzw. „Abecadła”, wejście do gburskiej chałupy i holenderskiego wiatraka. Spacer po Kościerzynie, pomnik bohatera kaszubskiego Remusa, Skansen Parowozów z kolekcja lokomotyw z całej Polski. Wizyta w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie w dworku, w którym urodził się Józef Wybicki. To jedyny obiekt tego typu w Polsce. Obiad. Nocleg. 

Dzień 3 

Po śniadaniu w programie: Zwiedzanie zamku krzyżackiego w Bytowie z wystawą historyczno-etnograficzną, salą rycerską i gotyckimi krużgankami. Twierdza była siedzibą książąt pomorskich, obecnie to Muzeum Zachodniokaszubskie. Przejazd do rezerwatu przyrodniczego „Kamienne Kręgi” w Odrach nazywane „polskim Stonehenge”. Obiad. Powrót ok. 21:00. 

W cenie zapewniamy

  •  przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, nocleg w pokojach 2-5 os., wyżywienie ( śniadanie, obiadokolacja ), bilety wstępu, ubezpieczenie NNW.

Katalog wycieczki szkolne 2021 2022

Cennik

Cena od

640* pln

*Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

Podobne wyjazdy

About the Author