NA WSCHODZIE POLSKI

Dzień 1 

Wyjazd o godz. 6:00, przejazd do Zamościa nazywanego „Padwą Północy”. W programie: Rynek Wielki z renesansowymi kamieniczkami, prochownia i Bastion VII, Katedra św. Tomasza Apostoła, Pałac Zamoyskich i siedziba dawnej Akademii Zamoyskiej- pierwszej prywatnej uczelni Rzeczpospolitej, Muzeum Zamojskie w makietą miasta. Tu powstało określenie „Stół szwedzki”. W wolnym czasie można skosztować regionalnych przysmaków takich jak „krówki zamojskie”. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 2 

Śniadanie. Na początek udamy się do Guciowa gdzie zobaczymy niesamowity skansen etnograficzny, w którym miejscowy przewodnik opowie o historii i zwyczajach Roztocza. Po przerwie na zakup regionalnych produktów przejedziemy do Zwierzyńca. Spacer rozpoczniemy o niewielkiego kościółka „Na wodzie” p.w. Św. Jana Nepomucena. Tuż obok stoi zabytkowy browar „Zwierzyniec”, związany z ordynacją Zamoyskich- powstały w XIX wieku oraz siedziba Roztoczańskiego Parku Narodowego. Czas wolny na zapoznanie się okolicą. Następnie podjedziemy do Szczebrzeszyna- miasteczka znanego z „chrząszcza, który brzmi w trzcinie”, poświęcony klęsce spowodowanej atakiem szarańczy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 3 

Po śniadaniu przejedziemy w okolice Suśca aby zobaczyć słynne na Roztoczu „Szumy nad rzeką Tanew” to kolejne miejsce, które warto zobaczyć będąc na Roztoczu. To 24 wodospady na odcinku 400 m, przybywają tu turyści z okolicy i nie tylko, po to by podziwiać, jak rzeka przepływająca przez leśne pagórkowate tereny. To jedyny taki

zbiór kaskadowych niewielkich wodospadów w Polsce. Następnie przejedziemy na Roztocze Wschodnie gdzie poznamy mroczną historię tego regionu odwiedzając niewielką wieś Bełżec. Zobaczymy Pomnik i Muzeum – Miejsce Pamięci w byłym niemieckim obozie zagłady. Kolejnym punktem programu będzie spacer po Tomaszowie Lubelskim miasto związane z bitwą kampanii wrześniowej w 1939 r. Jedną z najważniejszych atrakcji jest prawosławna Cerkiew św. Mikołaja zbudowana w stylu bizantyjsko-rosyjskim. Znajduje się tutaj kopia Turkowickiej Ikony Matki Bożej. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 4 

Po śniadaniu przejazd do Lublina. W programie spacer po mnieście m.in. Stare Miasto, Zamek Lubelski, Plac Litewski, Kaplica z Lapidarium, Brama Krakowska, Wieża Trynitarska, Gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Kamienica Poetów. Oprócz wartościowych zabytków 

W cenie zapewniamy

  •  przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, nocleg, wyżywienie ( śniadanie obiadokolacja, ), bilety wstępu ubezpieczenie NNW.

Katalog wycieczki szkolne 2021 2022

Cennik

45-40os.

699 pln

34-30os.

799 pln

Podobne wyjazdy

About the Author