SZWAJCARIA- CZEKOLADA I ALPY

Dzień 1 

Wyjazd o godz. 0:15- przejazd przez Niemcy do Vaduz – stolicy Księstwa Liechtenstein. Kraj jest ponad trzy razy mniejszy niż stolica Polski. Większość terytorium zajmują góry w górnym biegu Renu. Główne „miasteczko”-stolica liczy tylko 5 tys. mieszkańców. Warto zobaczyć średniowieczny zamek, prywatną rezydencje panujących-dostępna tylko z zewnątrz. Ważną atrakcją samego miasta jest Kunstmuseum- Muzeum Sztuk Pięknych, w którym zgromadzono pokaźną część dzieł sztuki należących do Lichtensteinów. Maleńkie Postmuseum kryje sławną na cały świat kolekcje znaczków, gdzie koniecznie trzeba wejść. Czas wolny na zakupy i regionalne pamiątki. Przejazd do hotelu w pobliżu Chur, zakwaterowanie, obiadokolacja ,nocleg. 

Dzień 2 

Po śniadaniu przejazd do Chur –spacer po najstarszym mieście w Szwajcarii. W programie: starówka z krętymi uliczkami i murami obronnymi, gotycka katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pomnik z filmu „ósmy pasażer Nostromo”. Następnie przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym „czerwonym pociągiem” udamy się w panoramiczną podroż z Chur w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Następnie zjedziemy w dół do Tirano – rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei – Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii – maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Wieczorem przyjazd do hotelu na obiad i nocleg. 

Dzień 3 

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu. W programie: Szwajcarskie Muzeum Narodowe, przejście przez Główny Dworzec Kolejowy, spacer Bahnhofstrasse- najsłynniejszy deptak w Szwajcarii, Starówka z fontannami, Punkt widokowy na Lindenhof, Plac Ratuszowy, Thermengasse, Kościół Grossmunster z pomnikiem Urlicha Zwingli, Port nad Jeziorem Zuryskim, Arboretum metasekwojami. Następnie przejazd na zwiedzanie Przełomu Renu – największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Worth. Przejazd na obiad i nocleg w okolicach Berna. 

Dzień 4 

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Broc, gdzie poznamy sekrety tworzenia słynnej szwajcarskiej czekolady Cailler. Podążymy drogą od ziarna kakaowca do gotowej, rozpływającej się w ustach, mlecznej czekolady. Przejazd do Berna – wpisanego na listę UNESCO miasta, w którym sto lat temu przy głównej ulicy Starówki, Kramgasse, mieszkał Albert Einstein. Miasto zostało odbudowane w XV wieku po wielkim pożarze i do dziś zachwyca jednolitą zabudową pełną XVI-wiecznych fontann oraz bram miejskich. Zobaczymy tu między innymi: piękny renesansowy Ratusz, późnogotycką Katedrę Berneńską z najwyższą w Szwajcarii neogotycką wieżą, czy barokowy pałac Erlacherhof, będący obecnie siedzibą burmistrza. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. 

Dzień 5 

Powrót w godzinach porannych. 

W cenie zapewniamy

  • przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, nocleg w pokojach 2-5 os., wyżywienie ( śniadanie, obiadokolacja ), ubezpieczenie NNW i KL.

Katalog wycieczki szkolne 2021 2022

Cennik

45-40os. + 4op.

1399 pln

34-30os. + 2op.

1549 pln

29-25os. + 2op.

1679 pln

Dodatkowo płatne: bilety wstępu około
20 euro/os.

Podobne wyjazdy

About the Author