Budapeszt i zakole Dunaju – Poznaj polskie ślady w Europie

 

 

Dzień 1

Zbiórka o godz. 4:00. Przejazd przez Czechy w stronę Budapesztu. Wizyta w Esztergomie. W programie: punkt widokowy na Dunaj i miasto Sturovo z pomnikiem króla Jana III Sobieskiego, Bazylika Ostrzyhomska- największy kościół katolicki na Węgrzech. Następnie przejazd do barokowego miasteczka Szentedre na spacer po jego historycznym centrum ze słynnym Muzeum Marcepana i pomnikiem Jana Pawła II. Przejazd na nocleg w okolice Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Pesztu: Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia i spacer do Zamku Vajdahunyad i Term Széchenyi, przejazd najstarszym metrem w kontynentalnej Europie, Wielka Synagoga, wejście do Bazyliki św. Stefana, Plac Kossutha z imponującym budynkiem Parlamentu, Węgierska Opera Państwowa z pomnikiem Stanisława Moniuszki, spacer ulicą Vaci do hali targowej zaprojektowanej przez Gustawa Eiffla. Czas na zakupy. Przejazd do hotelu na obiadokolację. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd na Górę Gelerta, spacer wokół cytadeli do punktu widokowego na miasto. Wejście do Skalny kościółka z polską kaplicą Sziklatemplom.  Wjazd na Wzgórze Zamkowe i zwiedzanie Budy: Baszty Rybackie, Kościół Macieja, Pałac Sandor (Pałac Prezydencki) kolejka terenowa Siklo i Zamek Królewski, Pomnik Władysława Jagiełły i Jadwigi Andegaweńskiej. Pomnik Józefa Bema Przejazd do Wyszehradu na spacer po twierdzy, z której roztacza się panorama Zakola Dunaju. Wyjazd  w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, przejazd w stronę Polski.

Dzień 4

Powrót w godzinach porannych.

Cena zawiera:

  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opieka pilota,
  • zwiedzanie według programu
  • 2 noclegi w pokojach 2-5 os.
  • wyżywienie zgodnie z programem (2 śniadania, 2 obiadokolacje)
  • przejazd autokarem klasy LUX
  • 1 opiekun na 10 osób bezpłatnie
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne: bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, rejs statkiem, opłaty przewodnickie (ok. 70 euro)

Obowiązkowo: Ważny dowód osobisty lub paszport 

Cena od

1260* pln

*Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

 

About the Author