Berlin i Brandenburgia – Poznaj polskie ślady w Europie

Dzień 1

Wyjazd o 6:00, przejazd do Berlina. W programie: Mur Berliński, spacer po stolicy Niemiec: Aleksanderplatz z wieżą TV, Katedra Berlińska, Wyspa Muzeów, Unter den Linden, Katedra św. Jadwigi, Uniwersytet Humbolta, Muzeum Czekolady- Ritter Sport, Brama Brandenburska, Reichstag- wejście na kopułę do siedziby parlamentu Bundestagu. Wizyta w Muzeum Techniki i Spectrum z najstarszym komputerem na świecie, kolekcją pociągów, statków, rowerów i samolotów. W Spectrum interaktywne sale z optyką, wahadłem Foucaulta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Sachsenhausen koło Oranienburga- Miejsca Martyrologii i Muzeum poświęconego pamięci więźniów obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej. Jednym z straconych był Stefan Grot-Rowecki – komendant Armii Krajowej; w celi, w której był więziony w karcerze, umieszczono tablicę pamiątkową. Przyjazd do Berlina i dalsze zwiedzanie miasta:  spacer po dzielnicy Kudamm, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Aquarium (z zewnątrz) Tiergarten z pomnikiem Róży Luksemburg i kolumną Zwycięstwa. Postdamer Platz, Muzeum Muru Berlińskiego przy Checkpoint Charlie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w Muzeum Historii Naturalnej z kolekcją minerałów i meteorytów, największym szkieletem dinozaura na świecie. W zbiorach są wymarłe gatunki zwierząt i te które mieszkały w berlińskim ZOO. Przejazd do dzielnicy Moabit znanej z surowego więzienia o tej samej nazwie. To miejsce kaźni i przetrzymywania wielu Polaków: m.in. Józef Ignacy Kraszewski, Maksymilian Jackowski, Ludwik Mierosławski- dyktator powstania styczniowego. Na koniec wizyty w Berlinie spacer po  parku Volkspark Friedrichshain z Pomnikiem Polskiego Żołnierza i Niemieckiego Antyfaszysty. Wyjazd z Berlina w godzinach popołudniowych w stronę Polski. Obiadokolacja. Przyjazd pod szkołę około godz. 21:00

Cena zawiera:

  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opieka pilota, przewodnika
  • bilety wstępu, parkingi, zestawy słuchawkowe
  • przejazd autokarem klasy LUX,
  • wyżywienie: (obiadokolacja x 3, śniadanie x 2)
  • 2 noclegi w pokojach 2-5 os.
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • 1 opiekun na 10 osób bezpłatnie

Obowiązkowo: Ważny dowód osobisty lub paszport 

Cena od

1300* pln

*Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania na nasz adres e-mail, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczki oraz miejsca wyjazdu. Przygotowaną ofertę prześlemy w ciągu max. 48 h.

 

About the Author